Philips EP2220/10 Апарат за еспресоID EK000501023
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- 31.199 ден
- Цена
- 21.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 04.05.2026
Гаранција: 2 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Можеби ќе ве интересира и ова
Вкусна млечна пена благодарение на класичниот апарат за пена за млеко
Класичниот апарат за пена за млеко дистрибуира пареа, овозможувајќи ви лесно да подготвите свиленкасто мазна млечна пена за вашето капучино. Уште повеќе? Со само два дела, класичниот апарат за пена за млеко е лесен за чистење.
Лесен избор на вашето кафе со интуитивен екран на допир
Неодоливиот вкус и арома на кафе од свежи зрна е само на еден допир. Нашиот интуитивен екран на допир ви овозможува лесно да го изберете вашето омилено кафе.
Прилагодете ја јачината и количината на аромата преку My Coffee Choice
Прилагодете ја јачината и количината на вашиот пијалок со менито „Мој избор на кафе“. Лесно изберете од три различни поставки што одговараат на вашите преференции.
Лесно прилагодувајте се според вашиот вкус со нивоа на мелница од 12 чекори
Нашите издржливи керамички мелници може да се прилагодат во 12 чекори, така што можете да ги претворите вашите зрна во било што, од ултрафин прав до грубо мелење.
Совршена температура, арома и крем чаша по чаша**
Системот за екстракција на арома интелигентно воспоставува оптимална рамнотежа помеѓу температурата на приготвување кафе и екстракцијата на арома со одржување на температурата на водата помеѓу 90 и 98°C, а воедно го регулира и протокот на вода, за да можете да уживате во вкусно кафе.
20.000 шолји најдобро кафе со издржливи керамички мелници
Извлечете го целосниот вкус на вашето кафе со нашата издржлива керамичка мелница. Нашите мелници со остри рабови ја извлекуваат најдобрата арома и вкус од вашите зрна. Направени од 100% керамички материјал што гарантира дека ќе траат најмалку 20.000 шолји.
Одржувајте ги вашите зрна свежи подолго време благодарение на ароматичниот заптив
Новиот Aroma печат ги заштитува вашите омилени зрна кафе и се грижи тие да ја зачуваат својата оригинална арома со текот на времето, а воедно го намалува и бучавата на мелницата.
Лесно чистење благодарение на целосно отстранливата група за подготовка на каша
Групата за варење кафе е срцето на секој целосно автоматски апарат за кафе и треба редовно да се чисти. Отстранливата група за варење ви овозможува темелно да ја исчистите само со плакнење под чешма.
Автоматско отстранување на бигор за ваша погодност
Лесно е да го чистите и одржувате вашиот апарат за кафе со автоматската програма која ве известува кога треба да го отстраните бигорот. Можете да ја прилагодите фреквенцијата на оваа постапка за да одговара на тврдоста на водата дома.
Делови безбедни за миење во машина за садови за ваша погодност
За ваша погодност, можете да го ставите системот за млеко, садот за капење и садот за мелено кафе во машина за миење садови. Ова ќе заштеди време и ќе обезбеди хигиенско чистење.
До 5000 чаши* без отстранување на бигор благодарение на AquaClean
Со менување на филтерот откако ќе бидете поттикнати од машината, нема да треба да го отстранувате бигорот од вашата машина до 5000 чаши*, а воедно да уживате во бистра и прочистена вода.
| Бренд | Philips |
| Гаранција | 2 год. |
| Моќност | 1500 W |
| Тип на производ | Апарати за еспресо кафе |
| Тип на апарат | Автоматски |
| Моќност на апратот за кафе | 1500 W |
| Притисок на пумпа | 15 bar |
| Капацитет на резервоар за вода | 1.8 l |
| Екран | Да |
| Максимална висина на шоља | 14.5 cm |
| Апарат за две шољи | Да |
| Греење на шоља | Не |
| Резервоар за млеко | Да |
| Млин за кафе во зрно | Да |
| Авотматско исклучување | Да |
| Автоматско отклонување на каменец | Не |
| Висина | 37.1 cm |
| Ширина | 24.6 cm |
| Длабочина | 43.3 cm |